Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Zintegrowany System Kwalifikacji w szkole

Zapraszamy do udziału w 2 dniowym seminarium informacyjnym dla nauczycieli. Podczas seminarium dowiedzą się Państwo czym jest ZSK i jak z niego korzystać w swojej pracy z uczniami, a ponadto poznają przykłady aktywnych metod nauczania przydatnych w prowadzeniu zajęć dotyczących ZSK.

Seminarium odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 (budynek Szkoły Podstawowej nr 12, piętro II)

29 i 30 października 2019 r. w godzinach 8.30-15.00.

Chętni mogą zapisywać się za pomocą formularza rejestracyjnego do 27 października 2019 r. Udział w seminarium jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Po zajęciach uczestników seminarium zapraszamy na lunch.

Czytaj więcej

 

Metody aktywizujące w edukacji matematycznej dzieci przedszkolnych


Matematyka wymaga nie rachunków a wyobraźni. Rachunek i ścisłe rozumowanie są jedynie narzędziami poznania prawdy, niejako szatą zewnętrzną, natomiast urok, piękno i siła matematyki leżą w jej pojęciach i ideach. Aby zaś te poznać trzeba wyobraźni. Zapraszamy nauczycieli przedszkoli oraz zainteresowane osoby na szkolenie z zakresu wdrażania podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 (budynek Szkoły Podstawowej nr 12, piętro II)

17 października 2019 r. w godz. 12.00 – 16.00

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 października  2019 r. za pośrednictwem 

formularza zgłoszeniowego

Czytaj więcej

 

Jak prowadzić Klub Młodego Odkrywcy?

Czy proste eksperymenty naukowe mogą być formą wszechstronnego rozwoju? Czy mogą wspierać rozwój inteligencji wielorakich? Czy są w stanie zmienić sposób myślenia o uczeniu się i poznawaniu świata? Zapraszamy nauczycieli przedszkoli oraz szkół podstawowych, w tym edukacji wczesnoszkolnej, do wspólnego poszukiwania odpowiedzi w trakcie warsztatów, podczas których uczestnicy przeprowadzą wiele eksperymentów, które mogą wykorzystać w pracy z uczniem. Zapoznają się też z ideą i metodyką warsztatów Klubu Młodego Odkrywcy oraz z korzyściami płynącymi ze współpracy z Centrum Nauki Kopernik. 

Warsztaty odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 (budynek Szkoły Podstawowej nr 12, piętro II)

19 października 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 15 października 2019 r. za pośrednictwem 

formularza zgłoszeniowego

 Czytaj więcej

 

Wykorzystanie metod eksperymentalnych

w rozwijaniu wyobraźni i myślenia matematycznego

Zadawanie pytań i swobodne myślenie powoduje „otwieranie” umysłu, stymuluje kreatywność, buduje zaufanie do siebie, wiarę w siebie, a to skutkuje wzrostem samoświadomości oraz zainteresowaniem przedmiotami ścisłymi. Zapraszamy nauczycieli matematyki uczących w klasach IV-VIII szkoły podstawowej oraz zainteresowane osoby na szkolenie z zakresu wdrażania podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 (budynek Szkoły Podstawowej nr 12, piętro II)

22 października 2019 r. w godz. 12.00 – 16.00

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października  2019 r. za pośrednictwem

formularza zgłoszeniowego

Czytaj więcej

Dodatkowe informacje