Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Konkurs Zamki Gotyckie 2017

            Dnia 22 maja 2017 r. odbyła się kolejna edycja gminnego etapu konkursów wiedzy o zamkach gotyckich dla uczniów olsztyńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem zmagań było Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

            W tegorocznym konkursie wzięło udział 52 uczestników. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. W kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce zajął Jakub Jankowski z Gimnazjum Nr 24 (nauczyciel: Anna Matejuk) zdobywając maksymalną do uzyskania (44) liczbę punktów. Drugie miejsce ex aequo zdobyli: Matylda Wanago z Gimnazjum Nr 2 (nauczyciel: Mariusz Tyl) i Piotr Frączek z Gimnazjum Nr 13 (nauczyciel: Dariusz Szafranek).

Wśród uczestników szkół podstawowych najlepszy okazał się Wojciech Szewczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 19 (nauczyciel: Agnieszka Kwaśny), który zdobył 29 pkt na 31 możliwych do uzyskania. Drugie miejsce uzyskała Julia Twardowska z SP Nr 30, (nauczyciel: Paweł Wielgan) a trzecie Aleksandra Horoszko z SP Nr 25 (nauczyciel: Joanna Katarzyńska-Piskórz).

            Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Olsztyn w finale konkursu, który odbędzie się w czerwcu tego roku, w Lidzbarku Warmińskim.

 

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich nauczycielom.

 

Dodatkowe informacje