Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Olsztyn różnorodnie – konferencja

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji „Olsztyn różnorodnie” – edukacja międzykulturowa w szkołach i przedszkolach, która z inicjatywy Samorządu Olsztyna odbędzie się

6 czerwca (środa) w godz. 9.30-17.30 w Pałacu Młodzieży w Olsztynie.

Konferencja „Olsztyn różnorodnie” – edukacja międzykulturowa w szkole i przedszkolu ma na celu przybliżenie nauczycielom i opiekunom młodzieży zagadnień związanych z edukacją międzykulturową oraz upowszechnienie wiedzy o dorobku kulturowym i społecznym grup etnicznych i narodowościowych mieszkających w Polsce. Ma im dostarczyć podstaw do pracy, której towarzyszy świadome podejście do zagadnień związanych z różnorodnością i która przygotuje młodych olsztynian do życia w wielokulturowym społeczeństwie.

W czasie konferencji zainaugurowany zostanie nowy program edukacyjny „Olsztyn – różnorodnie”, który pomoże w wypracowaniu i wdrożeniu systemowych rozwiązań, wprowadzających do pracy olsztyńskich szkół i przedszkoli zagadnienia z zakresu edukacji międzykulturowej i przygotowujących młodych ludzi do roli odpowiedzialnych i aktywnych obywateli, działając w ten sposób na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

Zajęcia z udziałem doświadczonych ekspertów będą okazją do poznania praktycznych metod pracy z dziećmi i młodzieżą, odwołujących się do doświadczeń edukacji pozaformalnej oraz zwiększających ich kompetencje w zakresie kształtowania pozytywnych relacji z innymi, a także osłabiających stereotypy i uprzedzenia, prowadzące zwykle do dyskryminacji osób odmiennych kulturowo. W części warsztatowej uczestnicy otrzymają możliwość wypróbowania i omówienia metod pracy, jak również ich dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Informacje organizacyjne

Do udziału w konferencji zapraszamy nauczycieli z placówek publicznych i niepublicznych z Olsztyna (przedszkola i szkoły). Z każdej placówki może wziąć udział maksymalnie dwóch nauczycieli. Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowanie się do 30 maja br. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego po linkiem

https://goo.gl/forms/DDrF4vXwlFQIzPbc2

O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane do udziału w konferencji otrzymają potwierdzenie wraz ze szczegółowym programem spotkania.

Nauczyciele z placówek niepublicznych proszeni są o uiszczenie opłaty konferencyjnej w wysokości 20,00 zł (dwadzieścia złotych) przelewem, w terminie do 4 czerwca br. na rachunek bankowy:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, ul. Turowskiego 3, 10-685 Olsztyn

82 1020 3541 0000 5102 0291 8647

W tytule przelewu proszę wpisać „Olsztyn różnorodnie”.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji. Warunkiem jego otrzymania jest udział w całej konferencji.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dodatkowe informacje