"Konkurs o Bolesławie Lament"

PODSUMOWANIE
Konkursu Plastyczno - Literackiego
„Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności”

Tegoroczny Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Literacki „Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności” przebiegał pod hasłem „Aby wszyscy stanowili jedno… aby świat uwierzył” (J 17,21) i był skierowany do dzieci oraz młodzieży z Polski i zagranicy.

Podstawowym celem konkursu było przybliżenie postaci bł. Bolesławy Lament – Apostołki Jedności, zachęcenie do naśladowania Jej w dążeniu do zgody i jedności oraz rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży.

 

Głównym Organizatorem Konkursu był Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Współorganizatorami konkursu było Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i Wydział Nauki Katolickiej w Olsztynie.

Na konkurs nadesłano niespełna 700 prac plastycznych i literackich z 126 szkół z całej Polski oraz

z Holandii. 18 kwietnia 2015 r. ośmioosobowa Komisja Konkursowa dokonała szczegółowej oceny nadesłanych prac i wyłoniła laureatów konkursu, przyznając nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy uznania.

 

Przy ocenie prac plastycznych kierowano się następującymi kryteriami: współczesne spojrzenie na tematykę konkursową, oryginalny pomysł i ciekawe ujęcie pracy, wkład pracy własnej

i czytelność przekazu.

W przypadku prac literackich Komisja Konkursowa brała pod uwagę znajomość postaci

bł. Bolesławy Lament, współczesne spojrzenie na tematykę konkursową, właściwą formę wypowiedzi i poprawność językową.

Tematyka konkursowa wzbudziła duże zainteresowanie wśród sióstr zakonnych, księży, katechetów, nauczycieli, dzieci i młodzieży, czego owocem był liczny udział w konkursie uczniów z wielu szkół. Nadesłane prace dowodzą o osobistym zaangażowaniu uczestników konkursu oraz solidnej, wnikliwej interpretacji i znajomości tematu. Autorzy prac plastycznych i literackich wykazali się bogactwem ciekawych pomysłów, różnorodnością zastosowanych technik, oryginalnością i wrażliwością artystyczną oraz autentycznością używanych środków stylistycznych.

W imieniu Organizatorów Konkursu gorąco dziękujemy wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i rzetelną pracę, a laureatom i wyróżnionym gratulujemy sukcesu.  

Laureatów i Wyróżnionych wraz z Opiekunami zapraszamy na Mszę Św., która odbędzie się dnia 23 maja (sobota) w kościele Św. Wojciecha w Nidzicy przy ul. Młynarskiej 12 o godz. 11:00. Bezpośrednio po Eucharystii będzie miała miejsce uroczystość poświęcona bł. Bolesławie Lament, podczas której zostaną wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Bardzo prosimy o potwierdzenie przyjazdu i uczestnictwa w uroczystości do 18 maja 2015 r.podnumerem telefonu 692 950 304 lub e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Laureatami Międzynarodowego Konkursu Plastyczno - Literackiego

„Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności” zostali:

 

Kategoria plastyczna - dzieci od 6 do 10 lat                                                                                                                                

I miejsce – Julia Duchna, Przedszkole nr 2 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

I miejsce – Natalia Grzebska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

II miejsce – Marta Kuzioła, Szkoła Podstawowa w Brzydowie, op. Barbara Kucharczyk

II miejsce – Maciej Ratyński, Szkoła Podstawowa Nr 32 w Olsztynie, op. Bożena Szczurek

III miejsce – Mateusz Chara, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Staszowie, op. Agata Bazak

III miejsce – Jowita Józefowicz, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

Wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Lasek, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kłodzku, op. Małgorzata Mokrzycka

Ewa Stypułkowska, Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku

                       

Zofia Kotyla, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. Monika Pińczewska - Czepło

Julia Opalach, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

Aleksandra Klarewicz, Przedszkole Nr 2 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

Krystian Malczyk, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Ornontowice, op. Agnieszka Gorzawska          

Olga Kalinowska, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, op. Anna Kłos

Małgorzata Hajduk, Szkoła Podstawowa w Pasymiu, op. ks. Maciej Bartnikowski

Antoni Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich

Maria Słomkowska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

Jakub Kułatka, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, op. Wioletta Sroka Julia Szczepańska, Szkoła Podstawowa w Pasymiu, op. ks. Maciej Bartnikowski

Wiktoria Smolińska, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

Martyna Gawlikowska, Szkoła Podstawowa w Tychach, op. Rozalia Pełka

Kategoria plastyczna - dzieci od 11 do 13 lat                                                                                                                               

I miejsce – Faustyna Krawiel, Szkoła Podstawowa w Kuźnicy, op. Marta Krawel

I miejsce – Igor Pacuszka, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Jolanta Szałanda

II miejsce – Jakub Dąbrowski, Szkoła Podstawowa w Olsztynku, op. Marzena Obuchowicz

II miejsce – Alicja Mulawa, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

III miejsce – Małgorzata Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich

III miejsce – Mateusz Patkowski, Szkoła Podstawowa w Napiwodzie, op. Karolina Bołkun

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Obrał, Szkoła Podstawowa w Zaręczycach, op. Ilona Kokoszka

Jakub Jastrząbek, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Łodzi, op. Alina Zalewska

Natalia Kopiczko, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ełku, op. Hanna Tyszkiewicz

Piotr Idzikowski, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nidzicy, op. Janina Sobuń

Anna Ćwierz, Zespół Placówek Oświatowych w Sieprawiu, op. Krzysztof Kowalczyk                          Dominika Wożniak, Gimnazjum OSW w Nidzicy, op. Bernadeta Ojrzyńska

                                         

Magdalena Czepło, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Jolanta Szałanda

Ewa Dobrzycka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kłodzku, op. Małgorzata Mokrzycka

Dawid Majewski, Szkoła Podstawowa Sióstr Misjonarek Św. Rodziny w Białymstoku

Aneta Langowska, Zespół Szkół Nr 1 w Nidzicy, op. s. Halina Grygo

Weronika Łabanowska, Zespół Szkolno Przedszkolny w Sząbruku, op. Teresa Połosa

Natalia Janiszewska, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zgierzu, op. M. Mielczarek, R. Gieraga

Amelia Stojko, Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej, op. Piotr Pieczątkiewicz

Małgorzata Kadeja, Zespół Placówek w Sieprawiu, op. Krzysztof Kowalczyk

Kategoria literacka - młodzież od 14 do 16 lat                                                                                                     

I miejsce – Natalia Dąbrowska, Publiczne Gimnazjum w Trzemeśni, op. Alina Matoga

I miejsce – Małgorzata Lalik, Gimnazjum w Birczy, ks. Dominik Długosz

                                

II miejsce – Agata Kozłowska, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich

II miejsce – Justyna Woźna, Gimnazjum Nr 1 w Nidzicy, Renata Wożna

III miejsce – Karolina Kuliga, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach, op. Magdalena Polak    

III miejsce – Angelika Kornalewicz, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Świebodzicach op. K. Wrona              

Wyróżnienia otrzymali:

Alicja Olizaruk, Zespół Szkół Nr 1 w Łosicach, op. Joanna Olizaruk

Justyna Tyburska, Gimnazjum Nr 1 w Nidzicy, Anna Tyburska

Krzysztof Michalak, Zespół Szkół w Jedwabnie, op. Bożena Drelich

Krzysztof Rywiński , Ravenweg, 73333 AB, Apeldoorn, Nederland

 

Joanna Długokęcka, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy, op. Danuta Jakubowska

Natalia Klimaszewska, Gimnazjum w Radziłowie, op. Beata Ziemkiewicz

Patryk Florysiak, Gimnazjum OSW w Nidzicy, op. Barbara Sosnowska

Maciej Modzelewski, Gimnazjum „Siódemka” w Białobrzegach, op. Jadwiga Bartoszewicz     

Kategoria literacka - młodzież powyżej 17 lat                                                                                                     

I miejsce – Kinga Krzyżańska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bartoszycach, op. Lidia Fit

II miejsce – Patrycja Król, I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, op. Anna Maciukiewicz

III miejsce – Karolina Gnidzińska, ZSO w Nidzicy, op. Danuta Jakubowska     

III miejsce – Artur Wnuk, ZSO w Nidzicy, op. Danuta Jakubowska

Ponadto przyznano dyplomy uznania, które zostaną wysłane pocztą do końca czerwca 2015r.

 

Wiktoria Muras, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7 w Rybniku, op. Katarzyna Grzenia

Julia Łuka, Szkoła Podstawowa w Żelażnie, op. Magdalena Lasek

Natalia Bernacka, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rybniku, op. Urszula Pardela

Anna Mroczkowska, Szkoła Podstawowa Nr 124 w Krakowie, op. Dorota Miśkowiec

Adrianna Wójcik, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Białymstoku, op. Ewa Gołko

Laura Laskowska, Szkoła Podstawowa, Nowe Grochale, op. Elżbieta Laskowska

Dominika Biedka, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kolnie, op. Małgorzata Podchul

Szymon Konopka, Zespół Szkół w Stefanowie, op. Marta Ostałowska

Igor Borawski, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, op. Dorota Lekenta

Martyna Pietrzak, Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Grajewie, op. Marzena Czajkowska

Aleksandra Cierpicka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Reszlu, op. S. Halina Zdunek

Julia Żarnowska, Szkoła Podstawowa w Dywitach, op. Joanna Żach

Magdalena Rudownik, Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy, op. Renata Kwiatkowska

Emilia Grela, Zespół Szkół w Woli Uhruskiej, op. Marzena Antoniuk

 

Nicole Wolsdrof, SP w ZSO w Sędziszowie, op. Elżbieta Juran

Paulina Knych, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bardo, op. s. Małgorzata Krzesińska

Tatiana Możuch, Gimnazjum w Kulicach, Aleksandra Zwolennik

Amelia Kamola, Szkoła Podstawowa w Starym Zakrzewie

Patrycja Czuchaj, Szkoła Podstawowa ,Wożuczyn, op. Andrzej Sioma

Marcelina Lichaj, Szkoła Podstawowa w Maniowach, op. Kazimiera Orzeł

Oliwia Dąbrowska, Szkoła Podstawowa 124 w Krakowie, op. Dorota Miśkowiec

Katarzyna Kotula, Szkoła Podstawowa w Kawęczynie, op. Marlena Zapadka

Dominik Górnicki, Szkoła Podstawowa w Łynie, op. Agata Sibierska

Kamila Czajkowska, Szkoła Podstawowa w Złotoryi, op. Janina Czarnecka

Justyna Chmielewska, Szkoła Podstawowa Nr 1 wKolnie, op. Justyna Targowska

Emilia Teodorczuk, Szkoła Podstawowa w Kobylanach, op. Ewa Domańska

Fabiola Maciejewska, Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy, op. Renata Kwiatkowska

Natalia Bójko, Gimnazjum Nr 5 w Olsztynie, Małgorzata Jabłońska-Sokołowska

Nikola Czrnasiak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chrzanowie, op. Jolanta Bryk

Angelika Szymańska, Zespół Szkół Nr 4 w Mławie, op. s. Jadwiga Kuniszewska

Aleksandra Starzec, Gimnazjum w Sułkowicach, ,op. Maciej Matoga

Małgorzata Mojsiuszko, Zespół Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku

Julia Turowska, Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, op. Agata Iluk- Kasza

Julia Sikut, Gimnazjum Nr 2 w Braniewie, op. Kamila Siejko

Urszula Lisowska, Zespół Placówek Oświatowych w Krzywaczce, op. Maciej Matoga

Karolina Załubska, Gimnazjum w Lutomi Dolnej, op. Maria Skorupa

Klaudia Krystkiewicz, Zespół Szkół Nr 4 w Mławie, op. s. Jadwiga Kuniszewska

Kinga Tomasik, Gimnazjum w Sędziszowie, op. Elżbieta Strzębała

Julia Kowalczyk, Gimnazjum Nr 5 w Chełmie, op. Dorota Wróbel

Kamil Kowal, Ośrodek Kultury i Rekreacji, Grodków, op. Ewa Kałuzińska

Stanisław Strzałkowski, Zespół Szkół ZSS w Świdnicy, op. Mariola Pindel

Joanna Sarbiewska, ZSR i Ogólnokształcących w Jagarzewie, op. Monika Szlufik

Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

ORGANIZATORZY KONKURSU

Dodatkowe informacje