Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Kurs dla nauczycieli „Coaching dla liderów edukacji”

Od długiego już czasu mówi się o szkole jako uczącej się organizacji, która musi podążać za zmianami dokonującymi się w XXI wieku. Poznanie, opanowanie i wprowadzenie coachingowej filozofii do edukacji jest nieuchronne. Coaching to oparty na dialogu proces wspierania w indywidualnym rozwoju. Jego celem jest uruchomienie potencjału osoby i wzmocnienie w skutecznym i samodzielnym przeprowadzeniu zamierzonej przez nią zmiany. Coach rozmawia, zadaje pytania, słucha, pomaga przyjrzeć się uczestnikowi i jego sytuacji z różnych perspektyw, wyznaczyć cele i podjąć kolejne kroki do ich osiągnięcia, motywuje, wspiera.
 
Zapraszamy Państwa na kurs, którego celem jest przygotowanie uczestników do prowadzenia rozmów coachingowych w oparciu o ich własne zasoby i potrzeby oraz zgodnie z dostosowaną do potrzeb nauczycieli metodologią.
 
Kurs ma charakter praktyczny (warsztatowy) i obejmuje 46 godzin szkolenia, 4 godziny praktyki oraz 2 godziny superwizji. Zajęcia będą odbywały się w systemie weekendowym w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.
 
Pierwszy zjazd planowany jest na 15 - 16 grudnia 2018 r. w godz. 9 - 16.
Liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).
 
 
Kurs jest bezpłatny dla osób zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Olsztyn.
 
Janusz Samarow 
dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli  
w Olsztynie 

Dodatkowe informacje