Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Dnia 17 kwietnia o godzinie 11.00 odbyła się w ODNie pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Olsztyn-Kaliningrad dla uczniów w wieku 12-13 lat. O tej samej porze w Kaliningradzie te same zadania rozwiązywali najlepsi matematycy Obwodu Kaliningradzkiego. Do konkursu po stronie rosyjskiej przystąpiło 106 uczniów a w Olsztynie 24 przedstawicieli 8 szkół podstawowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Laureatami zostali uczniowie z maksymalną liczbą punktów. W nagrodę piątka olsztyńskich uczniów odwiedzi swoich kolegów w Kaliningradzie a w Olsztynie przyjmiemy pięciu uczniów z Kaliningradu.

azwisko i imię Szkoła Klasa Nauczyciel uczący Ilość punktów
Curulak Maciej SP Nr 3 V c Honorata Paczyńska 16
Skała Piotr SP Nr 3 VI b Barbara Jędryszczak 16
Molga Magdalena SP Nr 3 VI b Barbara Jędryszczak 16
Bachry Anna SP Nr 19 VI Dorota Marczyńska 16
Kołakowski Bartosz SP Nr 25 VI e Danuta Ustyjańczuk 16

Regulamin I Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
dla szkół podstawowych w Olsztynie i gimnazjów
w Kaliningradzie
2014/2015

Celem konkursu matematycznego jest popularyzowanie matematyki, pokazywanie jej piękna poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień,a także rozwój kontaktów między uczniami z Kaliningradu i Olsztyna.

1.      Uczestnicy konkursu

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z Olsztyna i gimnazjów
w Kaliningradzie.

2.      Organizacja konkursu

1.      Organizatorami konkursu są Wydział Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna oraz Ministerstwo Oświaty w Kaliningradzie. Organizatorzy powołują Komisję Konkursową.

W skład komisji konkursowej wchodzą przedstawiciele Gimnazjum nr 22 z Kaliningradu i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

Informacje o konkursie, regulamin i przykładowe zadania organizator zamieszcza na stronach internetowych: www.odn.olsztyn.pl (Olsztyn).

2.      Każda szkoła podstawowa może zgłosić do konkursu trzech uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych z Olsztyna (11-12 lat) i z Kaliningradu (11-12 lat). Zgłoszenia należy przesłać do organizatorów do 10 kwietnia 2015 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wg wzoru:

Lp.

Nazwisko i imię

Szkoła

klasa

Data urodzenia

Nauczyciel uczący

3.      Konkurs odbędzie się równocześnie w obu miastach 16 kwietnia 2015 roku, o godzinie 11.00. W Olsztynie miejscem konkursu będzie ODN przy ul. Turowskiego 3.

4.      Prace konkursowe będą zakodowane. Uczniowie rozwiązują zadania w ciągu 60 minut.

5.      Zestaw konkursowy składa się z 10 zadań zamkniętych i 2 otwartych.

3.      Wyniki:

Wyniki konkursu dla polskich uczniów  będą ogłoszone na stronie ODN w ciągu 7 dni. Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o udziale w konkursie.

4.      Nagrody

       Nagrodą główna w konkursie jest trzydniowy pobyt laureatów w Kaliningradzie i Olsztynie. Komisja Konkursowa wyłoni 5 laureatów konkursu w każdym mieście. Uczniowie ci wezmą udział we wspólnym projekcie. Organizatorzy zamieszczą więcej informacji na temat projektu na stronach internetowych.

Przykladowe zadania(plik pdf).

Arkusz zadań

 

Dodatkowe informacje