Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

"Strefa Szefa” - szkolenie dla dyrektorek i dyrektorów szkół i przedszkoli

Zapraszamy, tych którzy jeszcze nie wzięli udziału, do udziału w cyklu 3 szkoleń (razem 18 godzin), podczas których:

 -    dowiesz się jak stawiać cele i określać swoje oczekiwania względem podwładnych, aby uniknąć tracenia czasu na ciągłe rozwiązywanie tych samych problemów.

-    poznasz zasady kierowania dostosowane do poziomu swoich pracowników i dowiesz się, jak je zastosować w praktyce, jak je dobrać w zależności od tego, jaki posiadasz zespół.

-    nauczysz się stawiać przed nauczycielami motywujące cele, które wpływają na wzrost zaangażowania.

-    znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy postawa partnerska wobec zespołu i pracowników jest zawsze tą najlepszą postawą.

-    poznasz znaczenie odpowiednio dobranej komunikacji i jej wpływ na realizowanie celów oraz budowanie efektywności zespołu.

-   

poznasz sposoby radzenia sobie z trudnościami w kierowaniu grupą wcześniejszych kolegów.

-    rozwiążesz trudności w kierowaniu pracownikami starszymi, bardziej doświadczonymi.

-    dowiesz się, jak motywować i dyscyplinować podwładnych.

-    nauczysz się prowadzić rozmowę dyscyplinującą i motywującą.

-    dowiesz się, jak kontraktować skuteczną współpracę z zastępcami.

 

Trenerzy:

BEATA KOTLIŃSKA Jako trener przepracowała ponad 2400 godzin na sali szkoleniowej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami. Specjalizuje się w szkoleniach dla kadry zarządzającej placówkami i dla zespołów nauczycielskich. Praktyk metody pracy zespołowej Action Learning®.  Uczestnicy jej szkoleń cenią przyjazną i sprzyjającą nauce atmosferę. Szkolenia bazują na doświadczeniach uczestników i na bogatym doświadczeniu prowadzącej. Energiczna i pełna zapału, wierzy, że w każdej pracy bardzo ważne są wiedza, umiejętności i właściwa postawa, a warunkiem niezbędnym do czerpania satysfakcji z tego, co się robi, są pozytywne przekonania i proaktywność życiowa.  Absolwentka filologii romańskiej UAM w Poznaniu, studiów podyplomowych Akademia Trenera WSNHiD w Poznaniu oraz podyplomowych Coaching Profesjonalny na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W trakcie certyfikacji International Coach Federation. 

BOLESŁAW KOTLIŃSKI  Certyfikowany trener MBTI® (Kwestionariusz Typu Osobowości Myers-Briggs) oraz Thomas-Kilmann Instrument® (Narzędzie psychometryczne określające preferowane style rozwiązywania konfliktów), Mediator (Certyfikat Polskiego Centrum Mediacji). Członek Association for Psychological Type International. 10-letnie doświadczenie pracy w edukacji łączy z ponad 12letnim doświadczeniem w Oxford University Press. Trener od 8 lat – 2 tysiące godzin na sali szkoleniowej w tej roli. Przeprowadził wiele programów dla zespołów, dotyczących komunikacji i sytuacji konfliktowych, a także projektów mających na celu rozwój kompetencji zarządczych wśród ich szefów. a poza tym 

 

Szkolenie ma charakter warsztatowy i każde trwa 6 godzin wliczając w to przerwy kawowe. Miejsce szkolenia: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.

 

Terminy

 1 zjazd 20.02.2019

2 zjazd (w I kwartale 2019 r. - termin zostanie uzgodniony z uczestnikami)

3 zjazd (w I kwartale 2019 r. - termin zostanie uzgodniony z uczestnikami)

 

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 lutego 2019r.

 

Liczba miejsc ograniczona (o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Szkolenie jest bezpłatne dla osób zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Olsztyn.

 

 

Dodatkowe informacje