Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Aktualności

Wielokulturowa szkoła - konferencja i praktyczne warsztaty z edukacji międzykulturowej

Coraz częściej doświadczamy w szkołach kulturowego zróżnicowania oraz złożoności relacji w spotkaniu z osobami z kręgu obcych kultur. Takie spotkania mogą być dla nauczycieli rozwijające i motywujące, a czasem zaskakujące i stresujące. 

Zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na konferencję organizowaną w partnerstwie ze Szkołą Podstawową nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie, Fundacją "Borussia" i Centrum Edukacji Obywatelskiej

Konferencja i warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej nr 18 w Olsztynie przy ul. Żytniej 71

26 listopada 2019 r

Przed konferencją zapraszamy do obejrzenia lekcji otwartych uwzględniających problematykę edukacji międzykulturowej, prowadzonych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 18.

Zgłoszenia przyjmujemy do 24 listopada  2019 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego:

Lekcje otwarte                formularz zgłoszeniowy 

Warsztaty                         formularz zgłoszeniowy

PROGRAM KONFERENCJI

 

Cyfrowy n@uczyciel – cyfrowy uczeń

Jak stosować nowe technologie cyfrowe, aby nasza praca dydaktyczna była efektywna i jednocześnie bliska zainteresowaniom uczniów? W jaki sposób tworzenie quizów on‑line oraz wykorzystanie urządzeń mobilnych naszych wychowanków mogą służyć realizowaniu podstaw programowych i gdzie należy stawiać granice bezpieczeństwa? Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych oraz zainteresowane osoby na szkolenie, które poprowadzi 

dr Anna Michalczyk

Matematyk o specjalności metody numeryczne i programowanie. Doktor nauk ekonomicznych o specjalności informatyka ekonomiczna. Nauczyciel akademicki w zakresie przedmiotów informatycznych związanych z tworzeniem oprogramowania, TIK oraz dydaktyką informatyki. Autorka licznych publikacji w tym monografii, podręczników z zakresu informatyki oraz informatyki ekonomicznej. Instruktor szkoleń IT/ICT, trener i egzaminator ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych). Wykładowca w projektach skierowanych do nauczycieli.

Szkolenie odbędzie się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 (budynek Szkoły Podstawowej nr 12, piętro II) 

25 listopada 2019 rw godz. 14.00 - 17.00 

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 listopada  2019 r. za pośrednictwem

formularza zgłoszeniowego

Uczestnicy szkolenia proszeni są o przyniesienie urządzenia mobilnego 

z dostępem do Internetu

Czytaj więcej

 

Pomiar dydaktyczny w pracy nauczyciela

Jak często oceniać? W ocenianiu ważna jest ilość czy jakość? Czym jest pomiar dydaktyczny i jakie są jego narzędzia? Jak przekładać wyniki testów na oceny szkolne? Na te i inne pytania otrzymają Państwo odpowiedź na warsztatach, które poprowadzi 

 Zdzisław Gadek 

nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych w Olsztynie. W latach 2000-2018 doradca metodyczny w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Ukończył na Uniwersytecie Gdańskim Studia Podyplomowe w zakresie ewaluacji dydaktycznej, oceniania i egzaminowania. Od 2002 roku trener Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Wieloletni współpracownik Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zorganizował i przeprowadził różne formy doskonalenia dla nauczycieli - w tym warsztaty dotyczące pomiaru dydaktycznego i oceniania.

 Warsztaty odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 (budynek Szkoły Podstawowej nr 12, II piętro)

26 listopada 2019 r. w godz. 14.00 – 17.00

Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowanie się do 22 listopada 2019 r.

 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego

Czytaj więcej

 

Program nauczania ortografii w klasach I – III

„Moi przyjaciele z Literkowa”

to innowacyjny sposób na opanowanie zasad ortografii poprzez zastosowanie metod teatralnych i nawiązanie do animistycznego myślenia dzieci. Głównym atutem programu jest ożywienie i uczłowieczenie liter oraz dwuznaków trudnych w zapisie. Zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na warsztaty z zakresu realizacji podstaw programowych, w tym opracowania programów nauczania, które poprowadzi

Renata Pasymowska

Nauczyciel dyplomowany, specjalista w zakresie terapii pedagogicznej i reżyserii teatralnej. Od ponad 20 lat nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 10 w Olsztynie. Autorka innowacyjnego programu „W Literkowie, w Cyferkowie i Nutkowie – Świat i teatr w mojej głowie”, który brał udział w konkursie na „Opracowanie koncepcji programów i scenariuszy zajęć/ lekcji dla wychowania przedszkolnego i szkoły podstawowej” organizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

 Warsztaty odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie przy ul. Turowskiego 3 w terminach:

1 część- 26 listopada 2019 r. godz. 15.00 – 17.15

2 część – 3 grudnia 2019 r. godz. 15.00 – 17.15

3 część – 10 grudnia 2019 r. godz. 15.00 – 17.15

 Osoby zainteresowane prosimy o zarejestrowanie się do 22 listopada 2019 r.

 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego


Czytaj więcej

Dodatkowe informacje