"Regulamin konkursu matematycznego Olsztyn Kaliningrad 2016"

Regulamin IV Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

 Olsztyn - Kaliningrad

2016/2017

Celem konkursu matematycznego jest popularyzowanie matematyki, pokazywanie jej piękna poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów matematyką oraz wspieranie ich uzdolnień,a także rozwój kontaktów między uczniami z Kaliningradu i Olsztyna.

 1. Uczestnicy konkursu

Konkurs kierowany jest do uczniów 9-10 klasy szkół Kaliningradu i 1-2 klasy szkół ponadgimnazjalnych Olsztyna.

 1. Organizacja konkursu
  1. Organizatorami konkursu są Wydział Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna oraz Wydział Oświaty Administracji Miasta Kaliningradu, które powołują Komisję Konkursową.
  2. Konkurs odbędzie się równocześnie w obu miastach 9 grudnia 2016 roku, o godzinie 10.00 w Olsztynie i 11.00 w Kaliningradzie. W Olsztynie miejscem konkursu będzie ODN, ul. Turowskiego 3.
  3. Każda szkoła może zgłosić do konkursu  uczniów klas 1 – 2 szkół ponadgimnazjalnych z Olsztyna i 9 – 10 klasy szkół z Kaliningradu. Zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 2.12.2016 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wg wzoru:
Lp. Nazwisko i imię Szkoła klasa Data urodzenia Nauczyciel uczący
           
 1. Prace konkursowe są zakodowane. Uczniowie rozwiązują zadania w ciągu 2 godzin (120 min). Zestaw konkursowy składa się z dwóch części: testowej (10 zadań zamkniętych) i 3 zadań otwartych. Zadania układane są przez zespół specjalistów i konsultantów metodycznych  uwzględniają wspólne treści programowe realizowane w szkołach polskich i rosyjskich oraz podane są w języku danego kraju.
 2. Odpowiedzi do zadań zamkniętych uczestnik umieszcza na karcie odpowiedzi nr1. Rozwiązania zadań otwartych uczestnicy przedstawiają na karcie odpowiedzi nr2. Po upływie czasu konkursu prace są zbierane i przekazywane do Komisji Konkursowej.
 3. Wyniki:
  1. Sprawdzania prac dokonuje Komisja Konkursowa w mieście przeprowadzenia konkursu. Wyniki konkursu dla polskich uczniów  będą ogłoszone na stronie ODN w ciągu 7 dni i zostaną rozesłane do szkół uczestniczących w konkursie.
  2. Każdy uczestnik dostaje zaświadczenie o udziale w konkursie wraz z informacją o zdobytych punktach.
 4. Nagrody

       Komisja Konkursowa wyłoni 5 laureatów w każdym mieście. Nagrodą główną jest udział we wspólnym programie organizowanym dla laureatów w  Kaliningradzie i Olsztynie w 2017r. 

Regulamin w pliku pdf

Przykładowe zadania z lat wcześniejszych

zadania 2013, zadania 2 2013, odpowiedzi 2013

zadania 2014, zadania 2 2014, odpowiedzi 2014

zadania 2015,  odpowiedzi 2015

Dodatkowe informacje